Pojęcie dochodu pasywnego

sty 8, 2022 | Blog

Obserwój mnie na portalach społecznościowach:

Dochód Pasywny

Kiedy po raz pierwszy spotkałem się z pojęciem dochodu pasywnego, było ona dla mnie całkiem obce. Po prostu nie wiedziałem co to znaczy.

A czy Ty spotkałeś się z czymś takim jak dochód pasywny? A może znasz kogoś lub sam jesteś szczęściarzem, który coś takiego posiada?

Ważne, żeby nie pomylić dochodu pasywnego z wolnością finansową, co wielu osobom często się zdarza. Otóż dochód pasywny jest to dochód otrzymywany przez nas pomimo, że nie wykonujemy żadnej pracy w chwili jego otrzymania. Może on oczywiście prowadzić do wolności finansowej i bardzo często prowadzi, ale to jednak nie jest to samo.

Poniżej przedstawię kilka przykładów dochodu pasywnego:

  • dochód z wynajmowanych nieruchomości,
  • dywidendy z posiadanych akcji,
  • dochód pasywny w postaci praw autorskich np. z tytułu napisanej książki,
  • tantiemy z tytułu autorstwa utworu muzycznego i sprzedaży płyt,
  • odsetki z lokat bankowych,
  • dochód z obrotu sieci marketingu sieciowego.
Kilka przykładów dochodu pasywnego

Jak widzisz dochód pasywny nie oznacza że nie wykonałeś pracy, czy nie zainwestowałeś środków w jego stworzenie. Oznacza że w chwili pobierania go nie musisz tego robić. Np. żeby mieć dochód z wynajmu nieruchomości musisz zainwestować i to wcale nie małą kwotę pieniędzy żeby zakupić daną nieruchomość. Podobnie jest z akcjami czy odsetkami z lokat bankowych. Generowanie dochodu pasywnego z praw autorskich czy tantiemy to trochę inna para kaloszy, ale też musisz włożyć pracę w napisanie książki lub nagranie płyty. Do tego dochodzi jeszcze element, którego nie mają wszyscy ludzie, mianowicie talent żeby to zrobić. Żeby mieć dochody z tytułu obrotu sieci marketingu sieciowego również musisz włożyć pracę w jej zbudowanie. Tu jednak nie musisz ani nic umieć ani mieć dużych sum pieniędzy. W marketingu sieciowym możesz zacząć z bardzo małą kwotą, bez doświadczenia i umiejętności i co ważne… nie musisz rzucać wszystkiego co obecnie robisz. Wręcz przeciwnie, większość osób rozpoczyna budowanie sieci w czasie wolnym a dopiero jak dochody są znaczące decydują się na działanie tzw. „full time”.

Mianownikiem wspólnym, wymienionych przeze mnie przykładów jest możliwość osiągnięcia dochodu pasywnego za ich pomocą. Jeżeli zrobimy to prawidłowo to osiągniemy pewną dźwignię, która pozwoli nam w pewnym momencie nie wykonywać pracy a otrzymywać pieniądze.

Czy nie byłoby miło, zamiast chodzić codziennie do pracy, móc tę samą kwotę otrzymać a cały ten czas mieć dla siebie? To możliwe. Musisz tylko zastanowić się jaka kwota cię interesuje i przeanalizować co jest potrzebne do jej osiągnięcia jako dochód pasywny. Jaką kwotę zainwestować i w co? jaką pracę wykonać i przez ile czasu? aby rezultatem był comiesięczny dochód jaki Cię interesuje.

Moim zdaniem, marketing sieciowy stwarza najlepsze możliwości, ponieważ możesz osiągnąć nieograniczony praktycznie dochód ponosząc prawie zerowe ryzyko. Osobiście znam bardzo wiele osób korzystających z dochodu pasywnego w marketingu sieciowym, sam również go posiadam więc wiem że jest to absolutnie realne i wcale nie takie trudne jakby się wydawało. Oczywiście poza pieniędzmi, marketing sieciowy daje bardzo wiele możliwości takich jak rozwój osobisty, możliwość poznania wspaniałych, pozytywnych ludzi, którzy dążą do tego samego celu i widzą świat w podobny sposób ale o tym już w innym wpisie.

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie tego artykułu i zapraszam na mój fanpage

Zapraszam do zapoznania się innymi artykułami na moim blogu dostępnymi tutaj

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Michał Sierbiński

Buduję międzynarodowe zespoły w Marketingu Sieciowym. Pomagam Networkerom zbudować stabilny, pasywny dochód. Szkolę, edukuję, motywuję oraz prowadzę coaching z zakresu budowania zespołów, sprzedaży, edukacji finansowej, kreowania i tworzenia Liderów, wystąpień publicznych i prezentacji. 

Dołącz do mojego zespołu i sprawdź czy wspólnie możemy zbudować także Twój pasywny dochód.

man sitting on sofa while using laptop